Jak hoteliér přispívá k pozitivní změně i za své hosty?

Jak hoteliér přispívá k pozitivní změně i za své hosty?

Denně děláme tisíce drobných rozhodnutí a každé z nich představuje příležitost něco změnit. Naše každodenní volby jsou napojeny na řetězec příčin a následků, které se v dnešní době rozprostírají po celém světě. Naše potřeby jsou oproti předchozím generacím komplexnější – závisí totiž na globálních výrobních řetězcích.

Jsem přesvědčena o tom, že každý jednotlivec může přispět ke změně. Pokud jste provozovatelem ubytovacího či stravovacího zařízení, máte navíc velkou příležitost přispět ke změně i za vaše hosty. Odpověď na otázku „Jak?“ je mnohem jednodušší, než si myslíte…

Usilování o udržitelnější hotelnictví neznamená jen měnit návyky (např. opatření proti plýtvání vodou a třídění odpadu), ale také k lepšímu pochopení toho, odkud věci pocházejí a jak je vědoměji spotřebovávat.

Přináším vám několik tipů, které ocení nejen příroda, ale zejména samotní hosté:

Nakupujte od místních dodavatelů
Nejen že podpoříte místní komunitu a přispějete k rozvoji místní ekonomiky, ale vzájemná propagace prospěje vám i vašemu dodavateli. Navíc pro hosty se stanete atraktivnější tím, že nabízíte místní speciality. Čerstvé ovoce a zelenina, maso, pečivo či med od místního včelaře, mléčné výrobky z nedaleké bio farmy. Velkou výhodou je možnost odběru menšího množství oproti velkoobchodům, což ocení zejména menší zařízení.

Pěstujte a připravujte si vlastní potraviny
Speciální jarní menu založené na bylinkách z vaší hotelové zahrady zpestří nabídku a bude bavit vaše hosty i zaměstnance. Domácí marmeládu si hosté mohou navíc odvézt jako vzpomínku na příjemné dny strávené ve vašem ubytovacím zařízení.

Podpora drobných místních farmářů je klíčová pro trvalou udržitelnost, ochranu krajiny i rozvoj venkova.

Nebojte se novinek
Zjistěte od svého dodavatele kávy, jestli v jejich portfoliu nepřibyla FairTrade káva či nová řada bio kávy. Příkladem může být značka Lavazza, která svou nabídku rozšířila o novou řadu ¡Tierra! Bio Organic z bio-certifikovaných farem a reaguje tak na poptávku ze strany zákazníků. A proč rovnou nezměnit dodavatele a neoslovit místní pražírnu kávy, která vás může pravidelně zásobovat kávou té nejvyšší kvality. Na českém trhu je mnoho krásných značek a je jen na vás, které dáte svůj hlas.

Nordbeans je pražírna výběrové kávy, kterou založili v roce 2015 bratři Martin a Karel Kozlové. Umožněte svým hostům ochutnat špičkovou kávu, za kterou stojí konkrétní lidé.

Přírodní péče až na prvním místě
Miliardový trh s přírodní kosmetikou na celém světě je jasným ukazatelem zákazníkových preferencí. Stále více hostů si na cesty vozí svou vlastní kosmetiku, protože konvenční hotelová kosmetika neodpovídá jejich standardům. Stačí se podrobně podívat na složení tekutiny v malých plastových lahvičkách a rychle pochopíte, proč nastal čas udělat něco jinak.
Oslovte místní mýdlárnu a nechte si vyrobit mini hotelová mýdla z voňavých surovin a s vlastním logem. Boj proti plastům navíc podpoříte nákupem dávkovačů do koupelen, které budete jen doplňovat kvalitními produkty z velkých nádob.

Přírodní mýdlo: voňavý zážitek, který vaše hosty zaručeně potěší.

Informace mají sílu. Díky nim totiž obohacujeme své názory a občas i měníme úhel pohledu na svět. Cílem EcoStay.cz je předkládat vám takové informace, které podpoří uvědomění si vašeho vlastního podílu. Nikdo z nás, ani vy, nejsme odděleni od zbytku světa. A proto každý krok, každá změna, každý nákup, každé rozhodnutí, které uděláte, jsou hlasem pro svět, ve kterém budeme zítra žít.

Jak to vnímáte vy? Podělte se o vaše zkušenosti a názory na téma udržitelného hotelnictví.

Jarka Kolářová